Kombilerin Yıllık Bakımı

By | 2 Ekim 2013

Kombi servis teknikeri olarak belirtmeliyim ki, kombi bakımı, özellikle düzenli kombi bakımı çok önemlidir. Kombilerinizin markası, modeli, çeşiti ne olursa olsun illa ki her yıl düzenli bir şekilde servis bakımından geçmesi gerekmektedir. Kombinin muayenesi diyelim,  ki bakımını bu kombiniz için gereklidir.

Kombiniz siz kullandıkça, çalıştıkca içerisindeki bazı levyeleri, parçaları erimeye başlar ve zamanla bu parçaların zayıflığı kombinizde daha büyük arızalara sebep olabilir. Oysa ki düzenli bakımla bunu teknisyenler farkederek, o parçayı değiştirirler. Bu da kombinizi kurtarır. Nasıl mı? Mesela bu küçük parçaların zayıflamasıyla, daha büyük parçalar  zarar görür. En önemlisi de kombinin hafızası, ana kartı zarar görebilir. Ki ana kartın zarar görmesi demek, kombinizin bloke olması demektir. Yani artık kullanılamaz, tamir edilemez olması demektir.

Tüm bunlara engel olup, kombinizi daha uzun seneler kullanmanız için servis bakımını düzenli olarak her altı ayda yaptırınız. Altı ayda bir yaptıramıyorsanız senede bir muakkak yaptırınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir